Home / Aktualności

Aktualności

CZŁONKOSTWO W DOLINIE LOTNICZEJ

Miło nam poinformować, że WSK-Poznań dołączyło do zaszczytnego grona członków Stowarzyszenia Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego – Dolina Lotnicza.

Dolina Lotnicza to usytuowany w Rzeszowie klaster przemysłowy zrzeszający różnej wielkości firmy lotnicze, powszechnie rozpoznawany w światowym środowisku lotniczym. Jego celem jest umacnianie roli Polski jako jednego z kluczowych europejskich regionów przemysłu lotniczego.

W trakcie 17 lat działalności klaster zachęcił do inwestycji w Polsce światowych potentatów lotniczych, takich jak m.in.: Pratt&Whitney, General Electric, Collins, Lufthansa czy Leonardo. Zaowocowało to transferem do naszego kraju najnowszych technologii lotniczych, podniesieniem poziomu kompetencji pracowników do światowego poziomu oraz zaliczeniem przedsiębiorstw Doliny Lotniczej do czołówki najnowocześniejszych firm światowych.  Aktualnie klaster zrzesza 140 członków.

Dołączenie do grona kluczowych graczy rynku lotniczego to milowy krok naszego przedsiębiorstwa w kierunku dalszego intensywnego rozwoju i wprowadzania innowacji w produkcji elementów lotniczych.

Członkostwo w Dolinie Lotniczej umożliwia WSK-Poznań:

-uzyskanie pomocy w znalezieniu partnerów biznesowych do współpracy gospodarczej i transferu technologii

-uczestnictwo w szkoleniach, warsztatach i seminariach

-udział w imprezach kooperacyjnych (targi, misje) współfinansowanych przez Komisję Europejską, w celu ożywienia współpracy międzyregionalnej i międzynarodowej

-pozyskanie odpowiedzi na przekazywane za pośrednictwem sieci pytania przedsiębiorców z krajów UE, odnośnie warunków formalno-prawnych działalności gospodarczej w Polsce oraz potencjalnej współpracy z polskimi przedsiębiorstwami i instytucjami