Home / Aktualności

Aktualności

WPROWADZENIE NOWEGO SYSTEMU IDENTYFIKACJI WIZUALNEJ FIRMY

W 2021 roku WSK-Poznań przechodzi proces odświeżenia wizerunku. Modyfikacje w zakresie identyfikacji wizualnej są następstwem rozwoju biznesowego, doskonalenia komunikacji z klientami oraz planowanej ekspansji na nowe rynki.

Zmiany mają na celu:

  • unowocześnić wizerunek marki, przy jednoczesnym poszanowaniu dla ponad 100-letniej tradycji firmy
  • podkreślić wartości, jakimi kieruje się marka WSK-Poznań
  • pokazać nasze mocne strony i charakter naszej działalności.

Będą dotyczyły kolejno: odświeżenia logotypu, ujednolicenia kolorystyki oraz opracowania nowych elementów komunikacyjnych (m.in. akcydensów, materiałów reklamowych, strony www).

Oto, jak nasz logotyp zmieniał się w kolejnych latach.

ZAKUP NOWOCZESNEJ PRZECINARKI TAŚMOWEJ DO METALU

W ostatnim czasie WSK-Poznań poszerzyło swój park maszynowy, kupując najwyższej  klasy przecinarkę Cosen G320 NC. To w pełni programowalna, dwukolumnowa, automatyczna przecinarka taśmowa do cięcia metalu. Urządzenie  jest wyposażone w silnik napędowy taśmy tnącej o mocy 5,6 kW, niezależny panel sterujący i bardzo wytrzymałą dwukolumnową konstrukcję ramową. Dzięki powyższym cechom jest to maszyna stabilna, sztywna, o dużej wydajności.

Parametry techniczne cięcia:

Rura O 325 mm

Kwadrat 325 mm

Profil 325 wys. x 380szer. mm

Połączone w pakiet Szerokość 190 – 300 mm Wysokość 70 – 139 mm

Piła taśmowa:

Prędkość 20 – 100 m/min

Wymiar 4.240 x 34 x 1,1 mm

Prowadnice Węglikowe

Automatyczny przesuw materiału:

Pamięć zadań do 100 Zadań

Długość posuwu, jednorazowy 0 – 400 mm

Wielokrotność posuwu 0 – 99 M (z uwzględnieniem szczeliny cięcia)

IMPREZA INTEGRACYJNA WSK-POZNAŃ

W sobotę 10 lipca 2021r. w Dolinie Cybiny nad „Młyńskim Stawem”w Poznaniu odbyły się zawody wędkarskie o puchar Prezesa WSK-Poznań. Były to zawody spławikowo – gruntowe na żywej rybie. Liczyła się ilość złowionych ryb (w kilogramach) oraz złowienie jak najdłuższej ryby.

W zawodach rywalizowali ze sobą zarówno obecni, jak i emerytowani pracownicy firmy. W myśl zasad ekologii – wszystkie ryby po zważeniu zostały wypuszczone z powrotem do stawu. W nagrodę wszyscy wędkarze otrzymali atrakcyjne akcesoria wędkarskie a najlepszym wręczono medale i puchary.

Po zakończeniu zawodów  odbył się kilkugodzinny piknik rodzinny z atrakcjami sportowymi dla dzieci i dorosłych. Pracownicy grali w siatkówkę, przeciągali linę, grali w boule a najmłodsi kręcili hula-hop, skakali na skakankach, rzucali ringo i malowali przepiękne obrazki.

Czas spędzony w pięknych okolicznościach przyrody obfitujący w rozmowy i wspólne aktywności sportowe sprzyjał integracji i zacieśnianiu więzi międzydziałowych.

Poniżej prezentujemy opinie pracowników:

Lesław Wieczorek-pracownik Montażu Klimatyzowanego, uczestnik:

„Na imprezie było wesoło. Takie spotkania powinny odbywać się częściej, bo dają odstresowanie i rozluźnienie. Miejsce imprezy super- zieleń i woda, które sprawiają, że człowiek jest spokojniejszy. Na łonie natury jest najlepszy wypoczynek. Integrowałem się z wędkarzami, którzy namawiali mnie do tej pasji. Miałem czas na rozmowy z kolegami i koleżankami i miło spędziłem czas”.

Michał Duszyński- Mistrz Działu Produkcji, wędkarz:

„Jako zawodnik- wędkarz tegoroczne zawody oceniam dobrze. Dzięki sprzyjającej pogodzie brania ryb były dobre a efekty wędkowania zadowalające. Całą imprezę integracyjną oceniam dobrze. Najbardziej podobały mi się spontaniczne gry i zabawy, integrujące pracowników i ich rodziny.”

PRAKTYKI W WSK-POZNAŃ

WSK-Poznań organizuje na terenie zakładu zarówno praktyki dla uczniów profilowanych szkół zawodowych, jak i staże studenckie dla studentów poznańskich uczelni.

Od 2020 roku zatrudniliśmy ucznia ZSM im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu oraz 10-ciu uczniów 2 klasy szkoły branżowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Poznaniu przy ul. Jawornickiej. Przez okres 2 lat dwa razy w tygodniu będą zdobywać praktyczną wiedzę i poznawać tajniki zawodu– operator obrabiarek skrawających- automatyk.

W 2020 roku przyjęliśmy także na praktyki 3 studentów: z Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego. Studenci są zatrudniani na praktyki miesięczne, trzymiesięczne oraz umowy-zlecenie i pracują w różnych działach firmy.

Poniżej prezentujemy opinie praktykantów i uczniów:

Uczeń – Jakub Witaszak: „Dzięki praktykom w firmie WSK mogę się czegoś nowego nauczyć. Najwięcej wiedzy zdobędę z zakresu obsługi maszyn oraz z pracy w zespole. Przez 6 miesięcy praktyk byłem w Dziale Utrzymania Ruchu, u elektryków, a obecnie uczę się na maszynach Voumrad, Kirow i Famtec”.

Studentka Politechniki Poznańskiej – Joanna Wróbel: „Praktyki w WSK były bardzo ciekawym doświadczeniem. Cudowna atmosfera, bardzo mili pracownicy, aż chce się codziennie przychodzić do pracy! Mimo mojego braku doświadczenia kadra traktowała mnie przyjaźnie, jak równą sobie. Nauczyłam się tam bardzo dużo i bardzo chętnie tam wrócę przy najbliższej okazji.”

Studentka Politechniki Poznańskiej – Monika Bartkowiak: „Jestem studentką III roku kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Dzięki stażowi w przedsiębiorstwie WSK sporo się nauczyłam, ale również wykorzystałam umiejętności zdobyte podczas studiów. Staż odbyłam w dziale technologiczno-konstrukcyjnym, gdzie zajmowałam się opracowywaniem instrukcji stanowiskowych. Czytałam dokumentację techniczną, poznawałam różne operacje produkcyjne. Swoim działaniem wspomagałam codzienną pracę technologów oraz konstruktorów. Dzięki temu, że godziny pracy były elastyczne, mogłam połączyć zajęcia na uczelni wraz z pracą.”

PRZEPROWADZKA Z BIUROWCA

W I kwartale 2021 r. WSK-Poznań zakończyło przeprowadzkę z biurowca przy ul. Unii Lubelskiej do niewykorzystanych dotychczas biur w hali produkcyjnej zakładu.
Biurowiec powstał na początku lat 80-tych, zaraz po wybudowaniu hal fabrycznych WSK. Ze względu na swoją oryginalną połyskującą fasadę nazywany był „złotym biurowcem”.  W październiku 2020 r. WSK-Poznań sprzedało budynek firmie Skoda.

Sprzedaż budynku jest częścią strategii rozwoju WSK. Zakłada ona m.in. pozyskanie środków ze sprzedaży zbędnego majątku na inwestycje w park maszynowy. Ze względu na szeroki portfel zamówień, głównie eksportowych, WSK zwiększa moce produkcyjne. Firma kupuje nowe maszyny, wdraża Lean Manufacturing oraz zatrudniania fachowców.  Pracownicy WSK, którzy do tej pory pracowali w biurowcu, pracują obecnie w biurach usytuowanych w hali.

CZŁONKOSTWO W DOLINIE LOTNICZEJ

Miło nam poinformować, że WSK-Poznań dołączyło do zaszczytnego grona członków Stowarzyszenia Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego – Dolina Lotnicza.

Dolina Lotnicza to usytuowany w Rzeszowie klaster przemysłowy zrzeszający różnej wielkości firmy lotnicze, powszechnie rozpoznawany w światowym środowisku lotniczym. Jego celem jest umacnianie roli Polski jako jednego z kluczowych europejskich regionów przemysłu lotniczego.

W trakcie 17 lat działalności klaster zachęcił do inwestycji w Polsce światowych potentatów lotniczych, takich jak m.in.: Pratt&Whitney, General Electric, Collins, Lufthansa czy Leonardo. Zaowocowało to transferem do naszego kraju najnowszych technologii lotniczych, podniesieniem poziomu kompetencji pracowników do światowego poziomu oraz zaliczeniem przedsiębiorstw Doliny Lotniczej do czołówki najnowocześniejszych firm światowych.  Aktualnie klaster zrzesza 140 członków.

Dołączenie do grona kluczowych graczy rynku lotniczego to milowy krok naszego przedsiębiorstwa w kierunku dalszego intensywnego rozwoju i wprowadzania innowacji w produkcji elementów lotniczych.

Członkostwo w Dolinie Lotniczej umożliwia WSK-Poznań:

-uzyskanie pomocy w znalezieniu partnerów biznesowych do współpracy gospodarczej i transferu technologii

-uczestnictwo w szkoleniach, warsztatach i seminariach

-udział w imprezach kooperacyjnych (targi, misje) współfinansowanych przez Komisję Europejską, w celu ożywienia współpracy międzyregionalnej i międzynarodowej

-pozyskanie odpowiedzi na przekazywane za pośrednictwem sieci pytania przedsiębiorców z krajów UE, odnośnie warunków formalno-prawnych działalności gospodarczej w Polsce oraz potencjalnej współpracy z polskimi przedsiębiorstwami i instytucjami